T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ÇANKIRI / MERKEZ - Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi

Haberler

Tem

Haz

2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılı Sene Sonu Rehberlik Toplantısı düzenlenmiştir.

Haz

Psikolojik danışmanlara yönelik İyi Oluşu Güçlendirme Atölyesi düzenlendi.

Mrt

 

Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Koordinasyon Merkezi'nde kalan öğrencilere seminer düzenlenmiştir.

Mrt

 

''İzleme Hareket Alanı'' kapsamında il merkezi okul ziyaretlerimizi tamamladık.

Mrt

 

Yeşilay Haftası standımızdan kareler..

Şbt

 

Tekirdağ Öğretmen Akademisi'ne konuk olduk.

Şbt

 

Çankırı ili merkez ilçede bulunan tüm okullar özel eğitim ve rehberlik hizmetleri bölümü tarafından ziyaret edilmektedir.

Şbt

 

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki rehber öğretmenlerin katılımıyla 2023-2024 İkinci Dönem Başı Rehber Öğretmenler Toplantısı yapıldı.

Eyl

2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul ve ortaokula başlayan öğrencileri kapsayan uyum eğitimi ve rehberlik çalışmaları ilimiz okullarında başladı.

Tem

Kurum Müdürümüz Çelebi Çağlayan, MEB Yönetici atama yönetmeliği gereği kurumumuzdaki görev süresini tamamladığından ilimizde bir ortaokula tayin olmuştur. 

Tem

YÖK ATLAS verilerine göre en çok ilgi duyulan meslekler ve ilgi düzeyleri ile popüler bölümlere ait puan ve sıralamaları sizin için hazırladık.

Tem

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü personeli olarak, kurumumuza ismi verilen 15 Temmuz Şehidi olan, Şehit Yusuf ÇELİK'in Tüney Köyü´ndeki kabrini ziyaret ettik.

Tem

TERCİH DÖNEMİNDE DE TÜM ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZİN YANINDAYIZ!

Haz

Millî Eğitim Bakanlığınca, 2023 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Buna göre Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercih süreci 3-19 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecek.